Danimarka’da Çalışan Türkler

Danimarka’nın tarihi dokusunun yanı sıra ekonomik olarak da etkileyici bir performansa sahip olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Bu sebeple gelişmekte olan ve milli gelir açısından pek de başarılı olmayan ülkelerden sıkça göç alan Danimarka’nın göçmenler açısından oldukça sert maddelere yer verilen yasalar karşısında geri dönüşe imkan tanıdığı söylenebilir.

Danimarka’da yaşayan Türklerin çalışma imkanları göz önünde bulundurulduğunda önemli veriler elde edilmektedir. Türklerin Danimarka’da vasıflı statülere ulaştığını ve topluma entegre olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. 2011 verileri ile 60 bine ulaşan Türk nüfusunun oldukça iyi maddi olanaklara sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Danimarka’ya gerçekleşen bu göçlerin genellikle Konya, Uşak ve Sivas illerinden olması da bir hayli dikkat çekici detay statüsünde.

Danimarka’da yaşayan vatandaşlarımızın aktif iş dünyasında yer aldığı gibi siyasi tabanlı oluşumlarda da aktif olarak rol üstlendiği biliniyor. Hemşire, doktor, mühendis gibi vasıflı meslek statüsünde de çalışan birçok Türk vatandaşı bulunmaktadır. Ülkede yer alan Danimarka MÜSİAD, Türk İslam Kültür Derneği, Danimarka Türkiye İşadamları Derneği, Danimarka Türk İş Dünyası Federasyonu gibi kuruluşlar aktif olarak hizmet veren Türklerin hakkını korumak amacıyla faaliyete geçmiş kuruluşlar olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Danimarka’nın 60 bin dolara ulaşan milli geliri birçok vatandaşın da hayallerini süslemektedir. Oldukça gelişmiş bir ülke olan Danimarka’nın yapılan anketlerde en mutlu ülke statüsünde olması da ekonomik gücüne bağlanıyor. Türkiye’den Danimarka’ya gelerek, burada hayatını devam ettiren insanların maddi olarak oldukça iyi konumda bulunmaları da fazlasıyla dikkat çekici.

Danimarka’da iş arıyorsanız veya iş ilanı vermek istiyorsanız danimarka iş ilanları sayfasına göz atabilirsiniz.


Etiket Bulutu

Riyad arabistan pizza ustası restorant kaynakçı Turizm kebap almanca insaat Londra Stuttgart erkek berberi frankfurt Duisburg garson basel şoför kuaför berber pizzacı lokanta aşçı döner ustası kebapci paris Berlin türk eleman Zürih pizza yurtdışı pide zürich switzerland kebab usta türk isci mutfak iş arıyorum dönerci döner avrupa lahmacun temizlik Stockholm türk

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir