İngiltere Türklerinin çalışma hayatı

İngiltere’nin göçmen insanlara sunduğu ağır yaptırımların temelinde nitelikli göçün yaygınlaşmasını sağlamak ilk sırada yer alıyor. Bu nedenle gerek yatırımcı, gerek akademisyen konusunda bir hayli dikkatli inceleme aşamasını şart koşan İngiltere’nin bu politikasında başarılı olduğunu söylemek mümkün. Türk vatandaşlarının da tabi olduğu bu yaptırımlar sayesinde İngiltere çok sayıda nitelikli göçmeni ülkeye kazandırmayı başarmış.

İngiltere’de çalışan Türkler genel olarak sosyoekonomik düzeyde ilerleme katetmiş. Ülkenin önemli giyim ve gıda markaları arasında yer almayı başaran Türk firmalarının kimliklerine sahip çıkışı, İngiliz halkına entegrasyonu hızlandırmış. İngiltere’nin dünyaca ünlü giyim markalarından biri olma başarısını gösteren Ramsey firmasının kurucusu olan Remzi Gür’ün, İngiltere Türk Ticaret Odası başkanlığını yürütmesi Türk kökenli yatırımcıların güçlenmesinde bir örnek olarak gösterilebilir. Aynı zamanda tekstil sektöründe her ne kadar Ramsey markası kadar büyük başarılara ulaşmasa da Türklerin ciddi işler başardığını söylemek oldukça mümkün.

Türklerin İngiltere’nin ticaret hayatında etkili olduğu başlıklardan biri olarak da catering sektörü dikkatleri çekiyor. Süpermarketler zincirinde sözü geçen firmalar statüsüne ulaşmayı başarmış bu firmaların Türk nüfusu için olumlu etkiler yarattığını söylemek mümkün. Yine gıda sektörü üzerinde de bir hayli söz sahibi olan Türklerin, ekonomik olarak refaha ulaştığını söylemek mümkün.

Her ne kadar başarılı yatırımlar ile son derece önemli konumlara ulaşmayı başaran Türklerden söz etsek de, sosyoekonomik düzey açısından sıkıntılı dönem yaşayan Türklerden de söz etmek mümkün. Yine de İngiltere’de yaşayan Türk nüfusuna oranlandığında gayet başarılı bir sonucun ortaya çıktığını söylemek hiç de yersiz olmaz.

Sizde iş ilanı vermek isterseniz ingiltere iş ilanları sayfasına bekleriz.

Etiket Bulutu

Zürih dönerci kebap Turizm Stuttgart kebapci Duisburg yurtdışı arabistan temizlik Riyad döner Stockholm aşçı türk eleman usta lokanta frankfurt Berlin döner ustası pide kaynakçı iş arıyorum kebab türk pizzacı erkek berberi zürich berber insaat pizza Londra almanca kuaför basel pizza ustası garson switzerland paris şoför türk isci restorant mutfak lahmacun avrupa
2 Cevap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir