İspanya’da Türkler

Türklerin en fazla tercih ettiği başka bir ülke İspanya’dır. Yapılan araştırmalar doğrultusunda yaklaşık olarak 5 bin Türk vatandaşının İspanya’da ikamet ettiği gözlemlenmiştir. Genellikle Madrid, Barcelona gibi kentlerde yoğunlaşan Türk nüfusu toplam nüfusa oranla oldukça küçük bir paydayı temsil etmektedir.

Mutfak kültürü olarak İspanyollar Türklere fazlasıyla benziyor. Baharatlı, zeytin yağlı birçok yemek türünün Türk mutfağıyla ortak bir karakter sergilediğini söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Olağanüstü mimarisiyle herkesin takdirini toplamayı başarmış İspanya’da yaşam da bir hayli güzel. Buraya gelen Türklerin birçoğu halinden fazlasıyla memnun.

İspanya’da Türklere karşı bir ön yargının olduğu gerçeği yadsınamaz. Ancak zaman içerisinde ülkeye yerleşen Türklerin ılıman yaklaşımlarıyla tabu bir miktar kırılmışa benziyor. Ahlaklı ticaret anlayışı ve sıcak kanlı davranışlarıyla İspanyollara karşı yapıcı tavır sergileyen göçmen vatandaşlarımız sayesinde Türkler hakkında görüşler olumlu bir şekil almaya başlamış bile.

İspanya milli gelir açısından Türkiye için telaffuz edilen rakamın oldukça üzerinde bir milli gelir istatistiğine sahip. 30 bine yaklaşan milli gelir ile dünyanın en varlıklı ülkeleri arasına girmeyi başaran İspanya’da Türkiye’de iş sıkıntısı çeken mesleklerin iş bulabilme olanağı ise yüksek. Ülkenin geçtiğimiz yıllarda yaşadığı ekonomik sıkıntılar yerini refah ortamına bırakmışa benziyor.

Kısacası İspanya’da diğer büyük Avrupa ülkeleri kadar konuşulmasa da Türkiye’nin göç tercih listesine girmeyi başarabilmiş ülkelerin başında yer alıyor. Her ne kadar kısıtlı bir nüfus ile İspanya’da yaşamını devam ettirseler de, İspanya’da ticari anlamda büyük başarılar elde etmiş Türklerden söz etmek mümkün.

Sizde İspanya’da iş arıyorsanız, ispanya iş ilanları sayfamıza bakabilir hemen ücretsiz ilan verebilirsiniz.

Etiket Bulutu

temizlik pizza restorant Stockholm paris frankfurt lahmacun switzerland türk aşçı türk eleman kuaför kebapci şoför Berlin kaynakçı kebap lokanta Turizm türk isci basel kebab erkek berberi arabistan Riyad berber pizza ustası döner garson avrupa döner ustası Zürih pizzacı insaat zürich yurtdışı iş arıyorum pide almanca Duisburg mutfak dönerci Stuttgart usta Londra
6 Cevap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir